LKMA logoLKMA

Knygų klubas. Viltis

Trečią mėnesio antradienį, 18.30 val., LKMA Mažojoje auditorijoje

Dėstytoja dr. Gabrielė Gailiūtė-Bernotienė

Jei pernai tokiu metų laiku dar galėjome akademiškai steriliai svarstyti apie vienokius ar kitokius galvosopius, pavasarį likome netekę amo tarsi nuo smūgio į paširdžius. Daugelį rašto žmonių apskritai pakirto neviltis ir beprasmybė, jausmas, kad skaityti, rašyti, kurti neįmanoma, net šventvagiška, o kartu siaubas dėl to, kad bet koks tiesioginis indėlis pinigais ar laiku toks menkas.

Todėl šiemet Knygų klube ir vėl imsimės esminio klausimo: vilties. Nemisime cukruotu morfijumi, neieškosime užsimiršimo, nesišaipysime iš „durnių motinos“, bet mėginsime rimtai paklausti: kas yra viltis, kodėl vieni jos turi, o kiti ne, iš ko atpažįstame viltinguosius, ar įmanoma jos kur nors gauti, rasti, įsikvėpti, ir jei taip, tai kur – ir kokia kaina?

Gabrielė Gailiūtė-Bernotienė – humanitarinių mokslų daktarė, vertėja, publicistė. 

Literatūros sąrašas

Spalio 18 d. Johan Huizinga, Sužalotas pasaulis, vertė Antanas Gailius, Vilnius: Gelmės, 2021.

Lapkričio 15 d. Bram Stoker, Drakula, vertė Kęstutis Šidiškis, Vilnius: Amžius, 1992 / Kaunas: Šviesa, 2006.

Gruodžio 20 d. Marjane Satrapi, Persepolis, vertė Raimonda Kraujalienė, Kaunas: Kitos knygos, 2011.

Sausio 17 d. Janusz Korczak, Karalius Motiejukas Pirmasis, vertė Antanas Paraščiakas, Vilnius: Vaga, 1963 / 1982.

Vasario 21 d. Carson McCullers, Širdis – tai vienišas medžiotojas, vertė Antanas Danielius, Vilnius: Vaga, 1984 / Metodika, 2011.

Kovo 21 d. Etgar Keret, Ilgintis Kisindžerio, vertė Olga Lempertaitė, Vilnius: Baltos lankos, 2012.

Balandžio 18 d. Jobo knyga.

Registracija į kursą privaloma. Registracija priimama tik užpildžius anketą ir sumokėjus registracijos mokestį. Registracijos mokstis į šį kursą 15 eurų, jį galima pervesti į Mažosios akademijos atsiskaitomąją sąskaitą (SEB, LT08 7044 0600 0795 4439, banko kodas: 70440, paskirties laukelyje nurodyti kurso pavadinimą ir besiregistruojančio žmogaus vardą ir pavardę, kurį nurodote ir anketoje; išsisaugoję pavedimo kopiją prisekite ją anketoje) arba galima registruotis LKMA susimokant grynaisiais. Daugiau apie registraciją, registracijos mokestį ir registracijos anketą žr. skyrelyje Registracija.

Registracija į šį kursą pasibaigusi.

aukštyn