LKMA logoLKMA

2023 m. pavasario semestro kursai

Mažoji akademija, įsikūrusi po Lietuvių katalikų mokslo akademijos stogu, kviečia studijuoti visus, norinčius susiformuoti savarankišką, rimtai argumentuotą požiūrį į Dievą ir tikėjimą, įgyti ir tobulinti žinias apie krikščionybę ir krikščionio gyvenimą.

Pavasario semestras prasideda 2023 m. sausio mėnesį. 

Šių metų pavasario semestre Mažojoje akademijoje vyks 7 paskaitų ar seminarinių susitikimų ciklai. Taip pat tęsime rudens semestre pradėtas ignaciškas dvasines pratybas. Didžioji dalis užsiėmimų vyks gyvai (susitiksime Lietuvių katalikų mokslo akademijoje, Pilies g. 8). 

Džiaugiamės grįžę į auditorijas ir gyvą bendravimą. Tačiau nuolat galvojame ir apie mūsų klausytojus kituose Lietuvos miestuose. Specialiai jiems paruošėme du gilinimuisi į Šv. Raštą ir krikščionišką dvasingumą skirtus kursus. Juos bus galima klausyti nuotoliniu būdu, prisijungiant per jau įprastą Zoom programėlę. 

Prie gyvai vyksiančių kursų nurodoma, kur jie vyks (auditorija), prie nuotolinių, – kad vyks nuotoliniu būdu per Zoom programą.

Kursų įrašai klausytojams nesiunčiami. Kviečiame klausyti rinktinius įrašus mūsų archyve.

Registracija į kursus privaloma. Registracija priimama tik užpildžius anketą ir sumokėjus registracijos mokestį (mokestis nurodomas prie konkretaus kurso, jį galima pervesti į Mažosios akademijos atsiskaitomąją sąskaitą (SEB, LT08 7044 0600 0795 4439, banko kodas: 70440, paskirties laukelyje nurodyti kurso pavadinimą ir besiregistruojančio žmogaus vardą ir pavardę, kurį nurodote ir anketoje; išsisaugoję pavedimo kopiją prisekite ją anketoje) arba galima registruotis LKMA susimokant grynaisiais.

Registracijos patvirtinimą, išskyrus tarpušventį, gausite per penkias darbo dienas nuo anketos užpildymo ir registracijos mokesčio sumokėjimo. Į nuotolinius kursus užsiregistravę klausytojai detalesnę informaciją apie prisijungimą gaus kartu su registracijos patvirtinimu.

Registracija į 2023 m. pavasario semestro kursus vyksta iki sausio pabaigos arba kol yra laisvų vietų. Registracija į kursus čia.

Registruodamiesi įsipareigojate be rimtos priežasties nepraleisti daugiau nei 10 proc. paskaitų.

Norėdami susipažinti su būsimo kurso aprašymu, spauskite kurso pavadinimą „Užsiėmimų tvarkaraštyje“ žemiau arba Registracijos skyrelyje. Visas registracijos anketas rasite prie kurso aprašymo arba skyrelyje Registracija.

 * * *

UŽSIĖMIMŲ TVARKARAŠTIS

Pavasario semestras, 2023 m.

Kursų anotacijos, dėstytojų pristatymai, detalus tvarkaraštis ir rekomenduojamos literatūros sąrašai – paspaudus kurso pavadinimą.

Vilniaus vienuolynai. Istorija ir paveldas. 2, įvairūs dėstytojai, pirmadieniais, sausio 16 d. – kovo 20 d., 18.00, LKMA Auloje. 

Vilniaus siužetai senojoje raštijoje (XVI–XVII a.), dėstyt. dr. Ona Dilytė-Čiurinskienė, dr. Mintautas Čiurinskas, antradieniais, kovo 7 d. – balandžio 11 d., 18.00, LKMA Auloje. 

Septynios dorybės: krikščioniškasis atsparumo ir laimingo gyvenimo receptas, dėstyt. dr. Jūratė Micevičiūtė, antradieniais, kovo 7 d. – balandžio 18 d., 18.30, nuotoliniu būdu prisijungiant per Zoom programą. 

Knygų klubas. Viltis, dėstyt. dr. Gabrielė Gailiūtė-Bernotienė, trečią mėnesio antradienį, 18.30, LKMA Mažoji auditorija.

Atidusis skaitymas. Evangelija pagal Morkų, dėstyt. ses. Rima Malickaitė CC, trečiadieniais, sausio 18 d. – kovo 1 d., 18.00, LKMA Mažojoje auditorijoje.

Žvilgsnio dialogas Šventajame Rašte ir gyvenime, dėstyt. ses. Linda Ceple, trečiadieniais, kovo 1 d. – balandžio 5 d., 18.30, nuotoliniu būdu prisijungiant per Zoom programą. 

Šventieji sakramentai - septyni stebuklingi Dievo buvimai mums ir mumyse, dėstyt. kun. Gabrielius Satkauskas, ketvirtadieniais, vasario 2 d. – kovo 30 d., 18.00, LKMA Auloje. 

Dvasinės pratybos „Eik į savo kambarėlį“, palydi ses. Rima Malickaitė CC, ketvirtadieniais, spalio 13 d. – 2023 m. gegužė,  18.00, LKMA Mažoji auditorija.

Mažosios akademijos klausytojų rekolekcijos numatomos kovo 24–26 d. Besidominčius klausytojus prašome kreiptis į ses. Rimą.

 * * *

Registracija į kursus vyksta iki sausio pabaigos arba kol yra laisvų vietų. Registracija privaloma.

aukštyn