LKMA logoLKMA

Socialinis Bažnyčios mokymas kasdieniam gyvenimui

Antradieniais, kovo 1 d. – balandžio 5 d., 19 val., nuotoliniu būdu prisijungiant per Zoom programą

Dėstytoja dr. Irena Eglė Laumenskaitė

Apie Socialinį Bažnyčios mokymą (SBM) gal esame girdėję, bet ar jis svarbus kasdien sprendžiant santykių problemas šeimoje, darbovietėje ir visuomenės mastu? Kas yra ir kas nėra SBM? Kokie jo pagrindiniai principai, kurie taikytini daugelyje mūsų gyvenimo sričių? Šis mokymas pirmiausia apie mane ir kiekvieną kitą, - jis padeda suprasti, kokio santykio mes trokštame kaip asmenys. Nuo to priklauso ir mūsų santykiai šeimoje, mokykloje, darbovietėje, Bažnyčioje ir visos visuomenės bei valstybės mastu. Kas yra bendrasis gėris, kurį mažai kas apibrėžia? Koks jis yra valstybėje ir koks šeimoje? Kaip būti solidariems vardan kiekvieno asmens oraus gyvenimo? Ar esame girdėję apie subsidiarumo principą, kuris būtinas ir kasdienybėje? Kaip visą tai įgyvendinti, kad gyvenimo problemos ir santykiai neviršytų mūsų jėgų?

Šie susitikimai nebus vien paskaitos, bet ir klausimai bei paieškos drauge svarstant čia paminėtus dalykus.

Kursas atkeltas iš rudens semestro. 

Dr. Irena Eglė Laumenskaitė – pirmoji Vilniaus universiteto Religijos studijų ir tyrimų centro vedėja, humanitarinių mokslų daktarė, socialinių  mokslų docentė, ilgametė Tarptautinės Socialinio Bažnyčios mokymo asociacijos  narė. Teologinę antropologiją studijavo Popiežiškajame Jono Pauliaus II institute Vašingtone, vėliau – biblinę katechezę suaugusiems Lilio katalikiškajame universitete, Prancūzijoje. Šiuo metu yra Vilniaus universiteto asocijuota mokslininkė ir dėsto Vilniaus bei Kauno kunigų seminarijoje (disciplinos – Bendroji sociologija, Religija šiuolaikinėje visuomenėje), veda mokymus ir rekolekcijas. 

Registracija į kursą privaloma. Registracija priimama tik užpildžius anketą ir sumokėjus registracijos mokestį (mokestis registruojantis į šį kursą 15 eurų, jį galima pervesti į Mažosios akademijos atsiskaitomąją sąskaitą (SEB, LT08 7044 0600 0795 4439, banko kodas: 70440, paskirties laukelyje nurodyti kurso pavadinimą ir besiregistruojančio žmogaus vardą ir pavardę, kurį nurodote ir anketoje; išsisaugoję pavedimo kopiją prisekite ją anketoje) arba galima registruotis LKMA susimokant grynaisiais. Registracijos anketa čia. Daugiau apie registraciją, registracijos mokestį ir registracijos anketą žr. skyrelyje Registracija.

Papildoma informacija: Registruodamiesi įsipareigojate praleisti ne daugiau nei 10 proc. paskaitų. Sėkmingai kursą išklausiusiems klausytojams jų pageidavimu gali būti išduotas kurso baigimo pažymėjimas (apie pageidavimą gauti kursų išklausymo pažymėjimą reikėtų pranešti kursų koordinatorei iki pasibaigiant kursui). 

 

aukštyn