LKMA logoLKMA

Bibliodrama. „Noriu būti tavo mažiausiu vaiku“

Šeštadienis, lapkričio 20 d., 11–18 val. (su pietų pertrauka). Dalyvavimas su galimybių pasu.

Dėstyt. Joana Narvidė, asistentas Justinas Narvidas

Biblijos skaitymas – tai dvasinis ugdymas. O skaitydami tekstą grupėje galime patiri, kad visi esame Dievo ir žmogaus dramatinės istorijos dalis, savaip išgyventos susitikimo su Dievu istorijos liudytojai. Dalindamiesi šia patirtimi praturtiname vieni kitus savitu santykiu su Dievu, praplečiam Dievo plano mums suvokimo ribas. Atpažįstam etinius, kultūrinius, religinius, tradicinius elgesio modelius, jų panašumus bei skirtumus ir iš to išplaukiančius konfliktus bei jų sprendimus. Bibliodramos metodas padeda saugiai keliauti po Biblijos pasaulį įtraukiant vaizduotę, empatiją ir savas gyvenimiškas patirtis. Tekstas ne tik apmąstomas, bet ir interpretuojamas, atsižvelgiant į istorinius, socialinius, politinius, etninius ar/ir kultūrinius bei tradicijų kontekstus. Inscenizuojama įsijaučiant į pasakojimus, jų veikėjus, situacijas, objektus, simbolius, jų reikšmes.

Joana sako: „Eidami bibliodramos pasiūlytu keliu, dažnai rizikuojame būti pagauti Dievo žodžio dovanos mums asmeniškai, praplečiant savo iki tol turėtas suvokimo ribas. Kviečiu skonėtis Dievo žodžiu – kaip muzikos dailės šokio ar teatro meno kūriniais. Išgyventi jį patiriant estetinį Jo suvokimą. Patirti  jį visu kūnu, visais šešiais pojūčiais. Suvokti jį kaip gyvą, veikiantį „čia ir dabar“ esantį tarp mūsų. Tai tarsi ir kvietimas surizikuoti ir leisti sau  atpažinti, kaip esam savo gyvenimuose  pagaunami Dievo žodžio tinklu.“

Joanas Narvidė, Justinas Narvidas – katalikai, laisvai samdomi menininkai, kurie, jungdami menines ir tikėjimo patirtis, atranda tarnystę per Bibliodramos metodą skleisti Dievo žodžio atradimo džiaugsmą.

Bibliodrama – tai ekumeninis metodas, skirtas kiekvienam, ieškančiam asmeninio santykio su Dievu.

Registracija į kursą privaloma. Registracija priimama tik užpildžius anketą ir sumokėjus registracijos mokestį (mokestis 30 eurų, jį galima pervesti į Mažosios akademijos atsiskaitomąją sąskaitą (SEB, LT08 7044 0600 0795 4439, banko kodas: 70440, paskirties laukelyje nurodyti kurso pavadinimą ir besiregistruojančio žmogaus vardą ir pavardę, kurį nurodote ir anketoje; išsisaugoję pavedimo kopiją prisekite ją anketoje) arba galima registruotis LKMA susimokant grynaisiais. Registracijos anketa čia. Daugiau apie registraciją, registracijos mokestį ir registracijos anketą žr. skyrelyje Registracija.

aukštyn